Kas yra VPN ir ką reiškia VPN

Kas yra VPN?

Kas yra VPN? ir ką reiškia VPN? Ką jis daro ir kaip tai veikia? Kokie yra VPN pranašumai? Kam naudojami VPN?, VPN naudojimo pranašumai. Žemiau yra pateikti atsakymai į visus šiuos klausimus ir dar daugiau.

Kas yra VPN? ir ką reiškia VPN?

Galbūt girdėjote terminą VPN, bet ką reiškia VPN? VPN yra – virtualaus privataus tinklo trumpinys.

VPN iš pradžių išpopuliarėjo prieš dešimtmečius kaip būdas nuotoliniams darbuotojams pasiekti savo įmonės tinklą vidiniams failams ir saugiam ryšiui. Jie vis dar naudojami šiam tikslui. Tačiau šiandien VPN paslaugų teikėjai, tokie kaip IPVanish, taip pat siūlo paprastą kasdienio interneto privatumo ir laisvės internete sprendimą.

Ką veikia virtualus privatus tinklas?

Virtualus privatus tinklas arba VPN yra technologija, naudojama apsaugoti ryšius iš įrenginio į internetą. Jis pasiekia saugius ryšius per VPN šifravimo procesą. Dėl to skaitmeniniai duomenys tampa beveik neįskaitomi ir neprieinami pašaliniams asmenims ir potencialiems žiūrovams. Tai apima tokius subjektus kaip IPT, taip pat kitus, su kuriais bendrinate prieigą prie tinklo, pvz., nepažįstamus žmones nemokamame „Wi-Fi” viešosios interneto prieigos taške.
Tačiau VPN ne tik padidina jūsų interneto privatumą ir saugumą. Jis taip pat veikia kaip internetinis IP keitiklis, sukuriantis didesnę laisvę internete.

Kaip veikia VPN?

Kas yra VPN

VPN naudoja tai, kas vadinama tuneliavimu, kad užmegztų užšifruotą interneto ryšį. Kai naudojatės internetu, visa jūsų veikla yra suskirstyta į duomenų paketus. Paprastai trečiosios šalys gali naudoti procesą, vadinamą giliu paketų tikrinimu, kad perskaitytų šiuos duomenų paketus ir stebėtų viską, ką darote internete. Tačiau tuneliavimas užšifruoja kiekvieną duomenų paketą, tada jį inkapsuliuoja į kitą duomenų paketą.
Taigi, kodėl šis procesas vadinamas tuneliavimu? Tai susiję su šių duomenų paketų perdavimo būdu. Kai naudojate VPN, jūsų duomenų paketai siunčiami saugiu tuneliu per VPN serverį prieš jiems pasiekiant pradinę paskirties vietą.

Šifravimas

Kai duomenų paketai užšifruojami, jie perkoduojami į naują formatą. Šiam naujam kodui, vadinamam šifruotu tekstu, perskaityti reikia iššifravimo rakto, todėl tik įgaliotos šalys gali iššifruoti užšifruotus duomenų paketus. Tai reiškia, kad kai trečiosios šalys, pvz., Jūsų IPT, eis patikrinti jūsų duomenų paketų, jos negalės to padaryti. Vietoj to, jūsų VPN ryšys padarys viduje esantį turinį neįskaitomą.

Kas yra VPN serveris?

VPN serveris yra nuotolinė kompiuterinė sistema, kurią valdo VPN teikėjas. Kai naudojate VPN, jūsų interneto srautas keliauja į VPN serverį prieš jį išsiunčiant į galutinę paskirties vietą. Ši kelionė vyksta saugiais tuneliais. Tačiau VPN serveriai ne tik atlieka svarbų vaidmenį užtikrinant saugumą.
Kai VPN ryšys bus aktyvus, jūsų IP adresas atitiks VPN serverio IP adresą. Likusioje interneto dalyje, pvz., lankomoje svetainėje, atrodysite taip, lyg iš tikrųjų jungtumėtės iš serverio vietos, o ne iš tikrosios fizinės vietos.

Kas yra IP adresas?

IP adresas yra unikalus skaitmeninis kodas, naudojamas identifikuoti jus ir apytikslę fizinę vietą. Paprastai plačiajuosčio ryšio teikėjas jį priskiria jūsų tinklui ir visiems prijungtiems įrenginiams.
Jūsų IP adresą aptinka kiekviena jūsų naudojama programa ir svetainė, kurioje lankotės. Tai taip pat leidžia tinklo savininkams ir plačiajuosčio ryšio teikėjams jus stebėti. Kai kuriais atvejais šie subjektai netgi gali neleisti jums pasiekti svetainių ir paslaugų, prie kurių turėtumėte teisėtai turėti prieigą, remdamiesi savo IP adresu. Tačiau naudojant VPN IP adresui pakeisti, jūsų veikla internete nebebus atsekama. Be to, neapsiribosite jokiais nesąžiningai ar neteisingai nustatytais apribojimais, taikomais jūsų tikrajam IP adresui.

Priskirtasis IP adresas prieš dinaminį IP

Kalbant apie VPN paslaugų teikėjų siūlomus IP adresus, yra du pagrindiniai tipai: skirtieji IP adresai ir dinaminiai IP adresai. Dedikuoti IP adresai, taip pat žinomi kaip statiniai IP, priskiriami kiekvienam atskiram VPN naudotojui ir nesikeičia.
Kita vertus, dinaminiai IP adresai nelieka tokie patys. Tai yra IP adresų tipai, kuriuos siūlo IPVanish. Naudodami dinaminius IP adresus užtikriname, kad jūsų privatumas būtų labiau apsaugotas, nes dinaminių IP adresų negalima atsekti ir numatyti taip, kaip tai gali padaryti priskirtieji IP adresai. Mūsų dinaminiai IP adresai bendrinami tarp abonentų, todėl sunku susieti bet kokią veiklą internete su atskirais naudotojais. Kai naudojate IPVanish, jūsų IP adresas pasikeis kiekvieno prijungto VPN seanso metu.

Kas yra VPN protokolai?

VPN protokolai yra konkretūs metodai, naudojami interneto srautui nukreipti per VPN ryšį. Kiekvienas protokolas remiasi unikaliomis taisyklėmis, kurios nustato, kaip jie apdoroja duomenis. Kai kurie iš šių protokolų pabrėžia greitį; kiti teikia pirmenybę saugumui.
IPVanish siūlo kelis VPN protokolus, kad vartotojai galėtų pasirinkti geriausią įmanomą protokolą savo konkretiems naudojimo atvejams. Šie protokolai apima IKEv2, OpenVPN, IPSec ir WireGuard®, naujausią VPN protokolą.

Kam naudojami VPN?

Pagrindinis VPN tikslas yra užšifruoti tinklo ryšius. Kartu su IP maskavimo galimybėmis tai suteikia daug kasdienių VPN naudojimo atvejų, įskaitant:

Neleisti interneto paslaugų teikėjui sekti

Jūsų IPT vaidina pagrindinį vaidmenį jūsų internetinėje veikloje, nes jie suteikia jūsų prieigą prie interneto.
Tačiau tai reiškia, kad jie yra unikalioje padėtyje, kad galėtų stebėti viską, ką darote su ta prieiga. Nuo paieškos istorijos iki ryšių ir duomenų naudojimo – IPT gali stebėti visą srautą.
Nesvarbu, ar jie naudojasi šia galimybe dalytis jūsų informacija su trečiosiomis šalimis, trukdyti jūsų ryšiui ar skatinti jus atnaujinti plačiajuosčio ryšio paketą, IPT sekimas daro neigiamą poveikį jūsų asmeniniam privatumui ir patirčiai internete. Laimei, galite tai nutraukti naudodami VPN. Naudojant VPN ryšį, jūsų duomenys bus apsaugoti nuo jūsų IPT.

Padarykite viešąjį „Wi-Fi” saugų

Kadangi vis daugiau mūsų kasdienio gyvenimo aspektų persikelia į internetą, nuosekli ir patikima interneto prieiga yra būtina.
Štai kodėl viešieji „Wi-Fi” tinklai ir viešosios interneto prieigos taškai yra didžiausias patogumas. Tačiau jie taip pat yra didžiausi spąstai. Kadangi jie yra nemokami ir vieši, šiais tinklais gali naudotis bet kas. Tai reiškia, kad kai juos naudojate, bendrinate prieigą prie tinklo su žmonėmis, kurių nepažįstate ir kuriais negalite pasitikėti.
Turėdami šiek tiek žinių, kiti viešojo „Wi-Fi” tinklo vartotojai gali pasiklausyti visų kitų tinklo naudotojų ir perimti nešifruotą srautą. Bet jei naudojate VPN, jie negalės jūsų pasiklausyti. Tai ypač svarbu tais atvejais, kai esate priklausomi tik nuo viešosios interneto prieigos taškų ir viešųjų „Wi-Fi” tinklų, pvz., kai keliaujate.

Pakeiskite savo internetinę vietą

Jūsų fizinė vieta ir IP adresas turi didžiulę įtaką tam, kaip naudojatės internetu.
Rinkodaros specialistai gali naudoti taikymą pagal geografinę vietovę, kad tiksliai nustatytų jūsų fizinę vietovę ir teiktų jums tikslinius skelbimus; represinės vyriausybės gali naudoti cenzūrą, kad neleistų jums pasiekti svarbios informacijos; Mokyklos ir darbovietės gali naudoti užkardas, kad neleistų jums pasiekti teisėtų svetainių ir paslaugų.
Tačiau naudodami VPN galite susigrąžinti savo buvimo vietos internete valdymą. Pakeitę savo IP adresą IPVanish, nebesusidursite su neteisingais apribojimais, taikomais jūsų tikrajam IP adresui. Tai leidžia jums prisijungti prie interneto su laisve, kurios nusipelnėte, su papildomais privatumo, saugumo ir anonimiškumo privalumais.

Apsaugokite savo tapatybę

Kaip nustatėme, jūsų IP adresas yra unikalus identifikatorius. Tai reiškia, kad jis gali būti tiesiogiai susijęs su jumis.
Turėdamas šiek tiek socialinės inžinerijos, technologijas išmanantis nepažįstamasis gali sujungti jūsų IP adresą su kitais ištekliais, kad nustatytų jūsų vardą, fizinį adresą, telefono numerį ir kt. Apskritai jie gali naudoti šią informaciją, kad pavogtų jūsų tapatybę arba apsimestų jumis internete.
Tačiau kai naudojate VPN, jūsų IP adresas bus užmaskuotas jūsų VPN serverio IP adresu. Be to, kiekvienas IP adresas yra bendrinamas tarp IPVanish vartotojų, todėl jokios veiklos internete negalima atsekti iki vieno vartotojo.

Pagerinkite tinklo greitį Kadangi šifravimas prideda papildomą saugumo lygį jūsų interneto ryšiui, VPN paprastai sulėtins naršymo greitį.

Tačiau optimizavus serverio ir protokolo pasirinkimą, šio greičio skirtumo dažnai neaptinkama naudojant IPVanish.
Tiesą sakant, yra net atvejų, kai IPVanish, atrodo, pagerina jūsų tinklo greitį. Galbūt pastebėjote, kad jūsų internetas tam tikru paros metu veikia lėčiau. Tikėtina, kad taip yra dėl pralaidumo ribojimo; tai įvyksta, kai jūsų IPT sąmoningai riboja pralaidumą tinklo perkrovos metu. Tačiau naudodami VPN galite nukreipti ryšį per privatų serverį, o ne IPT vietinį mazgą, ir neleisti jiems nukreipti jūsų pralaidumo naudojimo proceso metu.

„Stop Hackers

” „Wi-Fi” klastojimas ir „man-in-the-middle” atakos yra du įprasti įsilaužimo metodai, kurie gali turėti rimtų pasekmių. VPN apsaugo jus nuo abiejų šių atakų.
„Man-in-the-middle” atakos perkelia tarpinį įrenginį tarp jūsų įrenginio ir „Wi-Fi” tinklo, prie kurio esate prisijungę. Kai naudojatės tinklu, visa jūsų veikla bus nukreipta per tarpinį įrenginį, kurį valdo įsilaužėlis. Kaip ir „Wi-Fi” klastojimas, tai leis įsilaužėliui šnipinėti viską, ką darote. Bet ne, jei naudojate VPN.

VPN naudojimo pranašumai

VPN nėra vienintelis skaitmeninis įrankis, į kurį žmonės kreipiasi norėdami padidinti savo privatumą internete arba pakeisti savo buvimo vietą internete. Kitos paslaugos, pvz., šifruotos pranešimų siuntimo programos, „Tor” ir tarpiniai serveriai, yra populiarios. Tačiau VPN turi keletą pagrindinių privalumų:

Pirma, VPN užšifruoja visą jūsų internetinį ryšį. Kiekviena svetainė, kurioje lankotės, naudojama programa ar pranešimas, kurį siunčiate prisijungę prie VPN, bus apsaugotas nuo bet kokių potencialių žiūrovų. Naudojant šifruotą pranešimų siuntimo programą, bus užšifruoti tik jūsų pranešimai.

Antra, „Tor” negali prilygti VPN greičiui. „Tor” atsitiktinai nukreipia srautą per daugiau nei tris mazgus. Šie apyniai sukelia dažną delsą ir žymiai sulėtina jus. Taip nėra su VPN, kuris naudoja saugų tunelį, kad nukreiptų srautą per vieną serverį.

Galiausiai, nors tokios paslaugos kaip tarpiniai serveriai keičia jūsų buvimo vietą internete, jos nesuteikia jokių privatumo ar saugos pranašumų. Tačiau naudodami VPN gausite geriausią iš abiejų pasaulių. Galite pasirinkti serverį toje vietoje, kurioje norite būti rodomi internete, ir galite apsaugoti savo ryšį su bet kuriuo tinklu naudodami šifravimą.

Kitoks naršymo būdas

Jei ieškote daugiau nei naršyklės tarpinio serverio, bet lengvesnio nei VPN, IPVanish jums padės. Kiekvienoje IPVanish VPN paskyroje yra SOCKS5 tarpinis serveris – universalus tarpinis serveris, suderinamas su dauguma programų ir įrenginių.

Kaip nustatyti VPN

Rankinis VPN nustatymas gali būti sudėtingas ir užimti daug laiko. Laimei, kai užsiprenumeruojate VPN teikėją, pvz., IPVanish, VPN sąrankos procesas yra paprastas. IPVanish leidžia lengvai naudoti VPN su VPN programomis visiems jūsų įrenginiams ir operacinėms sistemoms. O naudodami neišmatuotas jungtis vienu metu galite apsaugoti visus savo buitinius prietaisus. Mes taip pat siūlome VPN maršrutizatorius, kad galėtumėte užšifruoti visą savo namų ūkio tinklą naudodami vieną įrenginį.

VPN paslaugų teikėjo kontrolinis sąrašas

Galima rinktis iš šimtų tūkstančių VPN, taigi, kaip žinoti, kurį VPN pasirinkti? Bet kuris VPN, jūsų manymu, turėtų atitikti šiuos kriterijus:

Nėra registravimo politikos

Visos VPN įmonės žada jums privatumą, tačiau jų privatumo politika pasakoja kitokią istoriją. Bet kuris gerbiamas VPN turėtų turėti ne žurnalų politiką. Tai reiškia, kad jie nestebi ir nesaugo jokių jūsų veiklos internete įrašų, kai naudojatės jų VPN paslauga.
IPVanish laikosi griežtos griežtos ne srauto žurnalų politikos, patikrintos nepriklausomo audito.

VPN nužudymo jungiklis

Tai gali nutikti nedažnai, bet jei nutrūksta VPN ryšys, nenorite, kad jūsų IP adresas ir interneto srautas staiga būtų matomi kitiems.
VPN išjungimo jungiklis, pasiekiamas su IPVanish, neleidžia tam įvykti. Nutrūkus VPN ryšiui, IPVanish nužudymo jungiklis išjungia visą internetinį ryšį, kad nė vienas jūsų duomenys nepatektų į netinkamas rankas.

Platus serverių tinklas

Prieiga prie įvairių serverių visame pasaulyje yra būtina bet kuriam jūsų pasirinktam VPN. Platus serverių tinklas suteikia vartotojams lankstumo ir laisvės pasirinkti savo internetinę vietą. Tai taip pat skatina didelės spartos VPN ryšius, užtikrindama, kad kiekvienas galėtų pasirinkti netoliese esančius serverius su greitu ping laiku.
IPVanish suteikia prieigą prie didelės spartos pasaulinio 2,200+ serverių tinklo daugiau nei 75 vietose. Taigi, nesvarbu, kur esate, IPVanish serveris visada pasiekiamas vos vienu bakstelėjimu arba spustelėjimu.

Keli VPN protokolai

VPN protokolai nuolat tobulėja, o kiekvienas VPN protokolas turi savo stipriųjų pusių rinkinį. Turėdami galimybę rinktis iš kelių VPN protokolų, vartotojai gali optimizuoti savo VPN konfigūraciją pagal pateiktus poreikius ir naudojimo atvejus.
Štai kodėl IPVanish siūlo įvairius VPN protokolus, įskaitant IKEv2, OpenVPN ir IPSec. IPVanish taip pat siūlo „WireGuard®” – naujausią VPN ryšio metodų pažangą.

Vienalaikiai VPN ryšiai

Jau seniai praėjo tie laikai, kai žmonės prisijungia prie interneto tik per stalinį kompiuterį. Dabar daugelis namų ūkių turi daugybę prie interneto prijungtų įrenginių, pradedant mobiliaisiais telefonais, baigiant planšetiniais kompiuteriais, nešiojamaisiais kompiuteriais, žaidimų konsolėmis ir net prietaisais.
Kiekvienas iš šių įrenginių yra jautrus privatumo grėsmėms, todėl labai svarbu, kad jūsų VPN teikėjas leistų jūsų paskyroje vienu metu užmegzti kelis VPN ryšius. IPVanish siūlo neišmatuotą jungčių skaičių, todėl galite apsaugoti kiekvieną turimą įrenginį nuo vienos IPVanish paskyros.

Mobilusis VPN palaikymas

Bet kuris vertas VPN teikėjas įtrauks nemokamą VPN programos prieigą ir atsisiuntimus su jūsų prenumerata. Atsižvelgiant į tai, kaip dažnai vartotojai pasikliauja mobiliaisiais įrenginiais, kad gautų prieigą prie interneto, tai taip pat turi apimti mobiliojo VPN palaikymą.
IPVanish siūlo patogią programinę įrangą, skirtą „Windows”, „Mac”, „Android”, „iOS”, „Chrome” OS ir net „Fire TV bei maršrutizatoriams. Taip pat siūlome „Linux” konfigūracijas, todėl nesvarbu, ar esate namuose, ar keliaujate, jūsų įrenginyje yra IPVanish ryšys.