Svetainės talpinimo Hostingas ir VPS Serveris

Koks turėtu būti svetainių hostingas

Renkantis svetainių talpinimui hostingą, reikėtu žinoti, koks turėtu būti svetainių hostingas. Svetainės prieglobos hostingo pasirinkimas yra svarbus žingsnis pradedant naują svetainės projektą. Bet kokiam ištekliui reikalingas patikimas pagrindas, galintis užtikrinti nepertraukiamą veikimą. Pagrindinių kriterijų nežinojimas renkantis hostingą dažnai sukelia problemų, kurių sprendimas patenka į aklavietę.

Kam reikalingas svetainių hostingas?

Hostingas yra svetainės failų saugojimo ir tvarkymo platforma. Prieglobos paslaugų teikėjai nuomoja vietą serveryje, aprūpindami svetainę reikiamu pajėgumu ir užtikrindami nepertraukiamą jos veikimą 24 valandas per parą.

Kokią prieglobą turėčiau pasirinkti savo svetainei? Atsakymas visada priklauso nuo jūsų poreikių, tikslų, numatomo srauto, išteklių ir kt. Pirmiausia turite sužinoti apie pagrindinius prieglobos tipus ir skirtumus.

Hostingo specifikacijos.

Vienas iš hostingo vertinimo etapų yra jo techninių parametrų analizė. Jie turi atitikti interneto projekto reikalavimus. Visų pirma:

  1. prieglobos suderinamumas su svetainės TVS;
  2. pakankama vietos diske ir duomenų bazių skaičius;
  3. didelis serverio našumas, galintis apdoroti numatomą srautą ir apkrovą svetainėje;
  4. techninių funkcijų, reikalingų projekto tikslams įgyvendinti, prieinamumas.

Kokios yra rizikos, jei yra pasirenkamas nemokamas hostingas

Jums reikalingas nemokamas hostingas? Ar tikrai norite taip rizikuoti? Ieškodami prieglobos paslaugų teikėjo dažnai susiduriate su viliojančiais pasiūlymais su maža kaina ar net nemokamai. Jei norite paleisti svetainę bandomuoju režimu – nemokamas hostingas tokiu atveju jums tinka ir padės sutaupyti pinigų. Tačiau jei interneto projektas skirtas bet kokiai auditorijai, ši rizika yra itin nepageidautina, pirmiausia turėtumėte vadovautis tiekėjo patikimumu, jo paslaugų kokybe, o ne kaina.

Net geriausias nemokamas hostingas negalės garantuoti, kad neturėsite naudojimo problemų. Pažvelkime į juos atidžiau.

Serverio nestabilumas.
Svetainės gedimai yra itin nemalonus reiškinys ir reikalauja skubaus sprendimo. Nemokamas svetainės talpinimo serveris neleis visiškai apsaugoti jūsų išteklių nuo gedimų, vėlavimų ir veikimo klaidų.

Aptarnavimo kokybė.
Rinkdamiesi pigų ar nemokamą hostingą, greičiausiai susidursite su nekokybišku aptarnavimu arba jo nebuvimu.

Neišspręsti techniniai ir teisiniai klausimai.
Jei kils problemų ir pretenzijų, bus sunku gauti teisingumą. Nemokamas naudojimasis priegloba netelpa į standartinę „rangovo – vykdytojo“ schemą. Vadinasi, atsakomybė klientui už nekokybiškas paslaugas bus minimali.

Vietos diske apribojimas.
Svetainės dydis, visos jos programos ir medijos failai gali būti didesni nei skirta erdvė.

Siauras darbo įrankių asortimentas.
Kurdami svetainę, galite pastebėti, kad nėra svarbių funkcijų, pavyzdžiui, PHP, MySQL, el. pašto SMTP funkcijų. Host su PHP palaikymu nebuvimas neleis naudotis populiariomis TVS ir susikurti sau kokybiška svetainę. Toks hostingas dar galėtu tikti tik vieno puslapio svetainėms su paprastu įgyvendinimu, kurio nebus gaila prarasti.

Trečiųjų šalių reklama svetainėje.
Nemokamas hostingas galės be apribojimų talpinti reklamą kliento svetainėje. O sustabdyti tai dažniausiai nėra taip paprasta.

Svetainės talpinimo Hostingo tipai

Renkantis prieglobą, jis turi būti įvertintas pagal technines galimybes, lankstumą ir lyginamas su savo interneto projektu.

Bendras priegloba.

Tai populiariausias prieglobos tipas. Jo veikimo principas yra talpinti kelias svetaines viename žiniatinklio serveryje. Kiekvienam žiniatinklio ištekliui skiriama atskira vieta, o svetainėms naudojama bendra programinė įranga. Bendrinama priegloba riboja vietos diske dydį, srautą ir svetainių skaičių viename paslaugų pakete. Kartu tai geras ir ekonomiškas pasirinkimas, kai reikia rinktis prieglobą mažoms svetainėms.

VPS serveris.

Virtualus dedikuotas VPS serveris savo valdymu yra panašus į fizinį. Jei bendra priegloba teikiama bendrame priegloboje, VPS leidžia naudoti alternatyvias parinktis. Be to, VPS serveris garantuoja, kad turėsite prieigą prie fizinio serverio ir nereikės konkuruoti dėl savo išteklių su kitomis svetainėmis padidėjusios apkrovos laikotarpiais.

Priegloba debesyje.

Debesies priegloboje serveriai sujungiami į klasterį. Naudojant kelis serverius, išplečiamos svetainės galimybės ir padidėja jos galios potencialas. Be to, kelių aktyvių serverių buvimas yra kliento apsaugos tinklas. Jei vienas serveris sugenda, kitas veiks toliau.
Priegloba debesyje pasižymi paskirstytų išteklių lankstumu. Jų tūris gali skirtis priklausomai nuo apkrovos. Tuo pačiu apmokėjimas už debesų prieglobos paslaugas priklauso nuo energijos suvartojimo, todėl jums nereikės gaišti laiko renkantis ar keičiant tarifą. Priegloba debesyse, tai gero hostingo požymiai.

Laiko išbandymas.

Kaip ir bet kurioje srityje, patikimesni yra tie svetainių talpinimo paslaugų tiekėjai, kurie paslaugų rinkoje yra ilgą laiką. Vertėtų atkreipti dėmesį į įmonės įkūrimo datą svetainėje arba patiems sužinoti domeno amžių. Norėdami būti visiškai tikri, atkreipkite dėmesį į atsiliepimus apie teikėją ir įvertinkite jo rinkos dalį domeno zonoje naudodami statistinius išteklius.

Aukštos kokybės techninė pagalba.

Serveriai.lt
Hostingas Serveriai.lt

Dauguma prieglobos svetainių turi kontaktus atsiliepimams gauti. Svarbu žinoti, kaip greitai techninė pagalba reaguoja į problemą. Geras ženklas yra internetinių pokalbių buvimas teikėjo svetainėje arba 24 valandų palaikymas. Tai ypač aktualu sprendžiant neatidėliotinus klausimus. Vienas iš tokiu paslaugų teikėju Lietuvoje yra Serveriai.lt, kurie teikia palaikymą ir sprendžia įvairias problemas telefonu.

Patikimas duomenų saugojimas.

Gera priegloba atsakingai saugo duomenis, kuriuos jam patikėjo klientas. Patikimų tiekėjų duomenų centrai aprūpinti kokybiška, veikiančia įranga ir apsaugos sistema. Hostingo darbą kontroliuoja techniniai specialistai, o veiksmai kritinėse situacijose yra pagal galimybes apgalvoti. Kliento ramybės raktas bus nuolatinė svetainės atsarginė kopija. Idealiu atveju duomenų atsarginės kopijos kuriamos kasdien.

Sinchronizavimas per FTP

FTP leidžia lengviau pasiekti svetainės failų valdymą priegloboje. Kiekvienas, turintis prieigos slaptažodžius, gali kopijuoti ir ištrinti failus. Tai ypač aktualu, kai svetainėje dirba keli žmonės.

Hostinger serveris ir hostingas
Hostinger serveris ir hostingas

Įrankių asortimentas ir patogi sąsaja.

Siūlomų galimybių platumas ir paprasta naudoti sąsaja leis per trumpą laiką įgyvendinti svetainės užduotis. Tokio prieglobos pavyzdys būtų Hostinger.lt

Kokį hostingo tarifą pasirinkti?

Renkantis hostingo tarifą, turite teisingai įvertinti reikiamą vietos diske svetainei. Svarbus viduriukas yra gauti pakankamai vietos priegloboje ir nepermokėti už nereikalingus megabaitus. Disko vietos dydis turėtų būti skaičiuojamas pagal busimos svetainės dydį. Naujoje internetinėje parduotuvėje gali būti palyginti nedidelis puslapių skaičius. Tačiau laikui bėgant svetainės mastas gali gerokai padidėti dėl įdiegtų modulių, grafinių failų, duomenų bazių ir kt. Skaičiuodami sąlyginę vietą diske, turėtumėte atsižvelgti į vidutinį puslapių dydį ir bendrą jų skaičių, taip pat numatyti svetainės plėtros potencialą. Renkantis paslaugų paketą dažnai reikia numatyti numatomą žiniatinklio išteklių srautą. Prieglobos konsultantai išsamiai pataria apie galiojančius tarifus ir jų skirtumus. Jei įmonė leidžia bandomąjį hostingą, neskubėkite už paslaugas mokėti iš anksto. Tai gera proga įvertinti tiekėjo darbo kokybę ir pasirinkto tarifo teisingumą.

Kad jums būtu paprasčiau, mes jau esame jums paruošę populiariausiu hostingu jums tinkamus (rekomenduojamus) hostingų planus, startuoti su bet kokio tipo svetainės ar internetinės parduotuvės projektu.

Kas yra svetainės talpinimo hostingo perpardavėjai.

Svetainės talpinimo hostingo perpardavėjas yra tarpininkas tarp prieglobos įmonių ir klientų, vienu metu perparduodantis kelių tiekėjų paslaugas. Galimi perpardavėjų trūkumai yra bloga techninė pagalba, prastesnė teikiamu paslaugų kokybė ir ribotas priėjimas prie savo svetainės failų.

Ar įmanoma pakeisti prieglobos paslaugų teikėją?

Praėjus kuriam laikui po naujos svetainės pristatymo ar daugelio metų darbo su priegloba, gali atsirasti objektyvių priežasčių keisti tiekėjus. Daugelis svetainių savininkų yra susirūpinę, kaip tai paveiks išteklių veikimą ir ar dėl to nebus prarasti klientai. Kadangi prieglobos keitimas nereiškia domeno pavadinimo keitimo, svetainės perkėlimas reiškia tik failų struktūros ir duomenų bazių kopijavimą iš vieno serverio į kitą.  Taip pat galima perkelti veikiančią svetainę neuždarius jos lankytojams. Jei naujasis prieglobos paslaugų teikėjas suteikia techninį domeną, galima išbandyti tikslią svetainės kopiją naujoje priegloboje nestabdant pagrindinės versijos. Nustačius ir pašalinus bandomosios versijos klaidas, galima pradėti kopijuoti svetainės duomenis ir atlikti reikiamus nustatymus. Paskutinis žingsnis yra pakeisti DNS adresus ir svetainė bus atidaryta naujoje priegloboje.

Išvada

Prieglobos pasirinkimas turėtų būti vertinamas visapusiškai. Patikėkite savo svetainę tik patikimiems tiekėjams, įvertinkite technines svetainės galimybes ir išsirinkite geriausią variantą savo interneto projektui. Svetainė, kurio yra gerame hostinge, veiks kaip gerai sutepta mašina, o tai sutaupys savininko laiko ir nervų.

Jei turite klausimų apie tai „Koks turėtu būti svetainių hostingas” mielai į juos atsakysime per žemiau pateikta komentarų formą.